Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Patrycja Górecka

patrycja-gorecka

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam Szkołę Pomocy Psychologicznej (Ośrodek Edukacji Psychologicznej), Kurs Pomocy Psychologicznej (Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej „AD”), Kursu Psychoterapii Systemowej (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej) oraz Trening Porozumienia bez Przemocy ( trener Agnieszka Pawlik). Jestem terapeutą EMDR, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR oraz regularnym uczestnikiem szkoleń w tym obszarze. Aktualnie wiedzę i umiejętności rozwijam w 4-letniej szkole Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (certyfikowany konsultant TPP, mistrz TPP w procesie certyfikacji; Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Psychoterapii, Wrocławski Instytut Psychoterapii).

Swoją pracę opieram na podejściu interaktywnym, z wykorzystaniem nurtu Systemowego, Gestalt, Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej oraz elementów terapii Poznawczo-Behawioralnej. Czerpię również z metod opartych na Komunikacji bez Przemocy (NVC) oraz pracy z ciałem. W codziennej pracy korzystam z technik terapii EMDR. Styl i metody zawsze staram się dostosować do potrzeb klientów oraz zgłaszanych problemów. Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię (indywidualną, rodzinną, partnerską), a także spotkania oraz warsztaty o charakterze psychoedukacyjnym. Pracuję z dorosłymi, młodzieżą oraz całymi rodzinami.

Współpracuję z osobami, które ze względu na doświadczenia życiowe lub aktualną sytuację ( trauma, kryzysy, strata, trudne decyzje) odczuwają trudności emocjonalne i potrzebę wsparcia psychologicznego. W pracy terapeutycznej zajmuję się takimi problemami jak zaburzenia depresyjne, lękowe, nadmierny stres, zaburzenia osobowości oraz trudności w relacjach i efektywnej komunikacji. Specjalizuję się w problemach z zakresu zaburzeń odżywiania.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Zapraszam do kontaktu: