Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Urszula Skowrońska

urszula-skowronska

Jestem doświadczonym diagnostą i terapeutą, pracę psychologa wykonuję od 22 lat. Realizując zadania psychologa w różnych miejscach (między innymi Klinika Hematologii, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, psychoterapia klientów indywidualnych w ramach własnej praktyki, działalność szkoleniowa i warsztatowa, psycholog szkolny, biegły psycholog w Opiniodawczym Zespole Specjalistów Sądowych, prowadzenie grupy wsparcia dla młodzieży leczonej onkologicznie, prowadzenie grupy wsparcia dla ofiar przemocy) miałam możliwość w szerokim zakresie systematycznie rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w diagnozie i terapii psychologicznej.

Ukończyłam Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkołę Psychoterapii Ośrodka Edukacji Psychologicznej (certyfikat psychoterapeuty numer 40/2009). Od początku drogi zawodowej swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Uczestniczyłam w licznych konferencjach i warsztatach organizowanych między innymi przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej oraz Instytut Ekspertyz Sądowych. Zrealizowałam także kilkuletnie intensywne szkolenia w nurcie systemowym oraz w nurcie analitycznym.

W pracy diagnostycznej i terapeutycznej wykorzystuję przede wszystkim elementy nurtu humanistycznego, systemowego, psychoanalitycznego oraz gestalt. Posiadam szerokie doświadczenia w pracy z osobami dorosłymi, dziećmi oraz młodzieżą. Pracuję w kontakcie indywidualnym oraz z rodzinami. Oferuję pomoc w formie długoterminowej systematycznej pracy terapeutycznej, pogłębioną wieloaspektową diagnozę trudności emocjonalnych dzieci i młodzieży (z ukierunkowaniem na pracę rodziców na rzecz dziecka), interwencję kryzysową, wsparcie, konsultacje i spotkania edukacyjne.

Zapraszam do współpracy szczególnie osoby zmagające się z doświadczeniem rozpadu rodziny i długotrwałym kryzysem rozwodowym (zwłaszcza w kontekście potrzeb dziecka), osoby zmagające się z utratą, niepokojem, stanami depresyjnymi, żałobą, napięciem, wycofaniem, przewlekłymi stanami chorobowymi oraz wszystkie osoby poszukujące zmiany i rozumienia przyczyn doświadczanych trudnych zachowań i uczuć.

Zapraszam do kontaktu:

urszula-skowronska

Urszula Skowrońska
+48 607 306 258