Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Terapia indywidualna

psychoterapia terapia indywidualna

Terapia indywidualna, przez niektórych nazywana jest rozmową, która leczy. W jej trakcie pojawia się szansa, aby lepiej zrozumieć swoje przeżycia, emocje i zachowania.

Terapia nie zmienia faktów z życia, ale pozwala odnaleźć siły i zasoby aby sprostać zarówno swojej historii jak i teraźniejszości. Pozwala lepiej zrozumieć i doświadczyć siebie. Każdy proces terapeutyczny charakteryzuje się niepowtarzalną dynamiką opartą na wyjątkowej relacji, tworzonej pomiędzy terapeutą a uczestnikiem terapii. Poszczególne procesy terapeutyczne mogą różnić się miedzy sobą długością, częstotliwością spotkań czy stosowanymi technikami. Zdeterminowane jest to przez nurt, w którym prowadzona jest psychoterapia, a także zależne od konkretnej problematyki i wspólnie ustalonych celów.

Sesje mogą być wzbogacone o elementy wykraczające poza ramy rozmowy np. praktyki zaczerpnięte z psychodramy, terapii  EMDR.

Kluczowe dla powodzenia procesu terapeutycznego jest zaangażowanie i systematyczność sesji.

Na terapię indywidualną można umówić się telefonicznie z:

 

urszula-skowronska

Urszula Skowrońska
+48 607 306 258