Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Agnieszka Pajączkowska-Swaciak

agnieszka-pajaczkowska-swaciak

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam studia psychologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, a także kierunkowe szkolenie w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności praktyczne zdobywałam w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadziłam grupową terapię zaburzeń osobowości i nerwic. Długo pracowałam również jako terapeuta zaburzeń psychotycznych.

Od kilku lat prowadzę praktykę prywatną, w ramach której świadczę usługi z zakresu terapii indywidualnej oraz poradnictwa psychologicznego. Współpracuję także z jedną z wrocławskich prywatnych poradni zdrowia psychicznego.  Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń osobowości, stanów lękowych i depresyjnych.

Zapraszam osoby, które:

  • utraciły umiejętność czerpania radości z życia
  • doświadczają trudności w relacjach interpersonalnych czy zawodowych
  • odczuwają lęk i niepokój
  • cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości
  • doświadczają przewlekłego stresu i zmęczenia
  • a także poczucia smutku, złości, bezradności
  • mają problemy ze snem i dolegliwościami psychosomatycznymi

 Psychoterapia to także doskonały sposób na poszerzenie wiedzy na własny temat, zwiększenie samoświadomości, a co za tym idzie, tworzenie i realizowanie satysfakcjonujących życiowych celów, zgodnie ze swoimi możliwościami i potrzebami.

Praca z osobami cierpiącymi na różnego rodzaju dolegliwości psychiczne i emocjonalne pokazała mi, jak ważne jest poznanie każdego człowieka z poszanowaniem dla jego indywidualności i niepowtarzalności. Wierzę, że wspólne dążenie do zrozumieniem problemów z jakimi się Państwo do mnie zgłosicie, pozwoli na znalezienie najlepszej drogi do ich rozwiązania, a korzyści z tak prowadzonej psychoterapii będą wybiegać daleko poza złagodzenie konkretnych objawów.

Zapraszam do kontaktu: