Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Barbara Bednarczuk

Barbara Bednarczuk dietetyk psycholog
Barbara Bednarczuk dietetyk psycholog

Witaj! Nazywam się Basia Bednarczuk. Jestem dietetykiem oraz psychologiem, a także psychoterapeutą w trakcie szkolenia.

Być może to jest właściwy czas na podjęcie zmiany. Jeśli borykasz się z otyłością, zaburzeniami odżywiania, jedzeniem emocjonalnym, a może po prostu chcesz zmienić styl odżywiania się ze względu na jakieś dolegliwości, zaufaj mi. Zmiana to zachowanie rozciągnięte w czasie. A ten czas właśnie nadszedł.

Pracuję z osobami, które mają dosyć diet, efektów „jojo” i chcą nauczyć się, jak odżywiać się prosto i zdrowo. Pomagam w redukcji masy ciała w otyłości (zajmuję się tematem interdyscyplinarnie, we współpracy z lekarzem i trenerem personalnym). Układam zalecenia, proponuję przepisy w zaburzeniach hormonalnych, insulinooporności, chorobach autoimmunologicznych. Wspieram w procesie leczenia zaburzeń odżywiania oraz jedzenia pod wpływem emocji. Uwierz mi, perspektywa dietetyczna i psychologiczna to zupełnie inne postrzeganie człowieka. Dzięki wieloletniej praktyce, potrafię łączyć te dwie dziedziny i pracować holistycznie nad tworzeniem rozwiązań.

Korzystam z metod w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na konsultacjach skupiam się na emocjach, myślach i zachowaniu, które doprowadziło moich pacjentów do momentu wystąpienia choroby.

Jestem tutaj, bo ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Medycznym, i poszukiwałam dalej sposobów na leczenie pacjenta. Dzięki temu pięć lat później zostałam magistrą psychologiiPracowałam jako dietetyk w projektach unijnych, w poradnictwie żywieniowym, a także w cateringach. Podejmowałam współprace psychodietetyczne z klinikami, a także przeprowadzałam warsztaty dietetyczne dla uczniów oraz studentów. 

Zapraszam do współpracy osoby:

  • odczuwają duże napięcie w relacji z jedzeniem, 
  • borykają się z otyłością lub zaburzeniami odżywiania, 
  • czują, że potrzebują zmiany stylu życia, aby odzyskać spokój, satysfakcję i zadowolenie, 
  • „zajadają stres”, jedzą pod wpływem stresu, regulując emocje,
  • chcą poczuć się lepiej w swoim ciele.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego: 698 095 103