Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Piotr Grzelak

piotr-grzelak

Jestem psychologiem, absolwentem Wrocławskiego Wydziału Uniwersytetu SWPS. Ukończyłem dwupoziomowe szkolenie z zakresu diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej, a także szkolenia w obszarze pomocy psychologicznej, uzależnień behawioralnych, doradztwa zawodowego i technik poznawczo-behawioralnych. Posiadam międzynarodową akredytację ACC International Coach Federation.

Swoje doświadczenie zdobywałem pracując z pacjentami w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w Centrum Badań i Psychoterapii ProSalus. Współpracuję z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Uniwersytetem SWPS, jako psycholog, trener i mentor. Jestem specjalistą na portalu WeTalk oraz prowadzę swoje grupy wsparcia z ramienia Fundacji ADRA.

W swojej pracy czerpie z różnych nurtów terapeutycznych. Głównie bazuje na podejściu humanistycznym, którego filarami są możliwości i potencjał człowieka. Korzystam z kreatywnych i twórczych rozwiązań, które indywidualnie dopasowuję do potrzeb moich klientów. Specjalizuje się w pomocy i doradztwie psychologicznym młodzieży i osób dorosłych. Kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zapraszam osoby, które doświadczają trudności w relacjach oraz komunikacji z innymi, a także mającymi problem z utrzymaniem zadowalającego poziomu poczucia własnej wartości i satysfakcji z życia. Pomagam również zrozumieć nasze emocje, radzić sobie ze stresem, zmianami w życiu i kryzysami. Wspieram osoby po rozstaniu, stracie i w żałobie. Pomagam również osobom doświadczającym przemocy psychicznej i fizycznej, będących w toksycznych relacjach.

Wierzę w potencjał i możliwości człowieka. Podczas współpracy ze mną zapewniam ogromne poczucie bezpieczeństwa, ciepła i zaufania dla osób, które zdecydowały się na moją pomoc.

Zapraszam do kontaktu: