Problemy w relacjach
Problemy w relacjach

Często bliscy sobie ludzie mają problemy w porozumieniu się. Trudne emocje i wydarzenia powodują, że zamiast mostów rosną mury. Obecność terapeuty pozwala zyskać nową perspektywę, znaleźć wspólną drogę do porozumienia.

Stres i silne emocje
Stres i silne emocje

Stres, złość, napięcie a nawet miłość. Emocje potrafią rujnować życie gdy stają się zbyt silne i wymykają się z pod kontroli. Tłumienie również zaburza codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna ułatwia zrozumienie i opanowanie własnych emocji. Uczy też ich konstruktywnego wyrażania.

Lęki i zaburzenia nerwicowe
Lęki i zaburzenia nerwicowe

Oblicza lęku są różne. Czasem towarzyszy człowiekowi nieustannie, czasem przybiera postać napadów paniki. Niezależnie od przebiegu zaburzenia lękowe dezorganizują życie i przysparzają licznych cierpień. Kompleksowa terapia pozwala odnaleźć upragniony spokój.

Depresja i zaburzenia nastroju
Depresja i zaburzenia nastroju

Pustka, smutek, bezradność, realny brak siły i chęci do działania. To tylko niektóre z licznych objawów depresji. Choroby, która nieleczona rujnuje życie i relacje. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią pozwala się od niej uwolnić.

Trudne sytuacje życiowe
Trudne sytuacje życiowe

Problemy rodzinne i zawodowe, rozstania, bycie ofiarą wypadku lub przestępstwa czy śmierć bliskich. W życiu zdarzają się sytuacje, które mogą wywołać kryzys, poczucie bezradności lub zagubienia. Profesjonalna pomoc psychologiczna pomaga przejść przez te trudne momenty.

Zaburzenia odżywiania
Zaburzenia odżywiania

Anoreksja, bulimia, zajadanie emocji, uzależnienie od jedzenia. Jest wiele problemów powstających na granicy psychiki i żywienia. Wszystkie one potrafią zniszczyć zdrowie psychiczne i fizyczne. Choć widoczne objawy dotyczą żywienia to przyczyn i rozwiązania problemu należy szukać w psychice.

Zaburzenia osobowości
Zaburzenia osobowości

Osobowość determinuje sposób zachowania, przeżywania i wchodzenia w interakcje ze światem. Nieprawidłowo ukształtowana sprawia, że działania i reakcje stają się nieadekwatne i sztywne, a pomimo wielu prób, wciąż powtarzane są te same błędy. Zabiera to możliwość rozwoju, odnoszenia sukcesów i czerpania satysfakcji z życia. Wpływa też niekorzystnie na relacje z ludźmi.

previous arrow
next arrow

Agnieszka Papierkowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam Kurs Psychoterapii Systemowej ( Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej) oraz Kurs Pomocy Psychologicznej (Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej „AD”). Posiadam Certyfikat terapeuty EMDR pierwszego stopnia. Uczestniczyłam w różnego rodzaju szkoleniach (m.in. Skolenie z dysregulacji emocjonalnej w terapii EMDR; Szkolenie wprowadzające do rozpoznawania zaburzeń dysocjacyjnych; Kursie Terapii Psychodynamicznej Uniwersytetu Jagielońskiego; Szkolenie Zaburzeń Obsesyjno-kompulsywnych) i w dalszym ciągu rozwijam swoją wiedzę oraz umiejętności.

W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuję elementy różnych rodzajów terapii, bazując głównie na nurcie terapii systemowej oraz elementach terapii poznawczo-behawioralnej, technikach mindfulness, terapii EMDR, dostosowując techniki terapeutyczne do potrzeb moich klientów. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych i spotkania o charakterze psychoedukacyjnym. Pracuję w gabinecie stacjonarnym oraz prowadzę terapię on-line przez Skype.

Pracuję z osobami, które ze względów na różne sytuacje życiowe i doświadczenia borykają się z:

  • natrętnymi myślami, kompulsywnymi zachowaniami,
  • ze stresem po jednorazowych sytuacjach traumatycznych (wypadek komunikacyjny, operacja itp.)
  • przygnębieniem, smutkiem lub depresją,
  • napięciem, stresem,
  • niskim poczuciem własnej wartości, nieśmiałością,
  • problemami ze stawianiem granic (asertywnością), problemami w komunikacji i relacji,
  • poczuciem zagubienia, samotności i braku motywacji do zmian,
  • traumatycznymi wydarzeniami z dzieciństwa i innych okresów życia.

Trafiają również do mnie osoby, które chcą rozwinąć swój potencjał i zwiększyć samoświadomość.

Moją praktykę zawodową rozwijałam m.in. na oddziale zamkniętym i dziennym psychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Obecnie pracuję w gabinecie prywatnym. Jestem również wykładowcą Niepublicznej Szkoły Medycznej we Wrocławiu.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Zapraszam do kontaktu: